>> Blog na témata: kreativita (má tvorba), získané autogramy,
povídky\příběhy, knižní úlovky a fotky, Harry Potter,
občas nějaký ten Tag a zápis do deníčku, koupené věcičky a prostě to,
co mám ráda... >> Spřátelené blogy (obíhám 1x - 2x týdně max.) >> Autogramy >> Tag otázky =)
...článek pro komentáře, které jsou vaše reklamy
...
můžete mě sledovat i na mém druhém blogu kreativniknihomolka.blogspot.com
...

pár slov o některých knihách, které jsem přečetla v poslední době - aneb zípis do čtenářského deníku - mini recenze

2. října 2018 v 14:53 | SáraD. |  - čtenářský deník nebo tak něco
Celkem jsem v pohlední době měla víc času na čtení takže jsem přečetla hodně knih, teda alespoň více, než kdy jindy. Jsou to jen mé dojmy a názory, myšlenky. Zápis do mého čtenářského deníku, jak mu ráda říkám.

SáraD.
...

a tady jsou některé z nich:
------------------------------------------------

Druhý a třetí díl Pekelných strojů od Cassandra Clare.

Mechanický princ - Byl to velmi pěkný díl a událostmi překvapil. Neumím říci, jakou postavu jsem měla nejraději, všechny jsou skvělé. Po něm jsem se hned vrhla na třetí - závěrecný - díl série.

Mechanická princezna - Velmi krásný závěrečný díl, kde se mnohé vyřešilo. Všen ten boj, co k Lovcům stínů patří a také láska a přátelsví. Bohužel i zrada od nejbližších. Byla jsem to příběhu zcela polapena, že jsem se buť smála, byla naštvaná nebo (ano přiznávám se) brečela. Ač je to dlouho, co jsem četla sérii Nástroje smrti, po této sérii jsem pochopila některé tam věci nevysvětlené. Kdyby jste četly série ne tak jak vyšly, ale za sebou ... tedy Pekelné stroje a pak Nástroje smrti... Myslím, že by to zkrátka nebylo ono. (Podobně to mám se Star Wars, nejdřív koukám na starší a pak ty nové, protože, když jdu od jedničky po starší, tak si to tak neužiji.)
Zkrátka se mi série moc a moc líbila a mohu doporučit.


...

Pak jsem si také udělala re-reading Romea a Julie od Williama Shakespeara. Ten příběh prostě miluji a četla jsem ho již několikrát, tem mě asi neomrzí. Je to prostě skvělá tragédie. Znáho snad každý, takže o něm se rozepisovat nebudu.

...

Můj život s králem od Lenky Hornové: Pokud sledujete ulici od začátku... Pan Král měl hračkářství a v tom hračkářství sekretářku (:D to jsem napsala divně, ale prostě to tak je), která si s ním vysnila vztah, kterému vdechla život na papír a vydala knihu a byl humbuk.

Knihu jsem měla doma dlouho a odolávala příběhu, ale když jsem jí už konečně vzala do ruky, ... Příběh mne zkrátka pohltil. Kniha nepopisuje, myslím, nic ze seriálu, ale zkrátka je to příběh o Zdeně Čisté a panu Královi. Jak se seznámili, nenáviděli, zamilovali a všechny ty komlikace kolem.

Hrozně mě ale rozčilovala Martička (Králova přítelkyně). Ta si vám navymýšlela kraviny, aniž by chudáka Zdenu znala. Nechci prozrazovat děj, jen jsem jí nesnášela stejně, jako hlavní postava.

Chudák Zdena to také neměla lehké, po jedné tragické události v rodině.

No ale nakonec všechno dobře dopadlo.

Příběh si mi líbil a mile překvapil.

Pokud máte rádi milostné příběhy s překážkami, možná se vám bude líbit.

...

Pak je tu kniha od Sam Xabyssus - jsi láska ví (@xabyssus)
Jsi laskavý a láska to ví
Knihu lze objednat přes web.

Vlastně jsem začala císt už slova, citáty,.. na instagramu. Jsou prostě dokonalé a také vymyslely, s jinou z instagramu, krabičku s citáty, kde si pak můžete vytáhnout, každý den, nějaká ta povzbudivá slova. Kdo nezná, odkaz na profil je v závorce výše. (no to byla malá reklama, ale nevadí)

Teď ke knize.
Jak už jsem napsala na profil na instagramu (ano konečně jsem si také udělala instagram pro blog, možná i proto, že mě štvalo, že ten pc tak blbne, ale to sem nepatří), kniha mě nadchla a nelituji její koupě, zhltala jsem jí za chvilku a nemohla oči odtrhnout.

Jsou tam nádherné citáty, slova, které promlouvají do srdce a duše, takový jsem měla pocit, přeci jen každému je někdy smutno a ty slova mě osobně pomohla. Řekla bych, že tak trochu i konejší. ať už jste právě smutní, veselí, neklidní či v pohodě, ve stresu nebo ne... Kniha se zkrátka čte dobře.

A také má nádhernou obálku.

Příběh na konci, pravda je smutný, ale i tak se mi kniha celkově strašně moc líbila.

....

Tak to je zatím vše,
vaše SáraD.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 L.M. L.M. | E-mail | Web | 3. října 2018 v 10:07 | Reagovat

Mechanický princ a princezná sú jednoducho super, ja som to čítala pekne postupne od mechanických k smrteľníkom a teraz na mňa čaká Tajomná temnota 2 diely *u*
Romeo a Júlia.... Milujem Shakespeara, je to môj obľúbený spisovateľ <3
Ostatné nepoznám, ale znejú zaujímavo :)

2 niki-chan niki-chan | Web | 4. října 2018 v 7:24 | Reagovat

Miluji Shakespeara a Romeo a Julie je moje srdcovka, také mám v plánu znovučtení. Momentálně se spíše snažím číst něco ne smutného, spíše něco, co mi přinese dobrou náladu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

...

FAN - CLUBY - jsem členem :

Shadowhunters - FANCLUB


Once Upon A Time - fanclub


...
Fantasy club

http://my-fantasydream.blog.cz/1009/fanclub-fantasy

omlouvám se, ale zbytek se mi vymazal :(